• https://www.facebook.com/D%C4%B0GEM-Dikkat-Geli%C5%9Ftirme-Merkezi-1601328033475032/?ref=ts
  • https://twitter.com/?lang=tr
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret17692
Takvim

BU PROGRAMDAN KİMLER YARARLANABİLİR

İnsan zekasının gelişimi 7 yaşına kadar %75 oranında tamamlanmaktadır. 7-12 yaş arasında ise bu oran %95 e kadar yükselmekte, kalan %5’lik oran ise yaşantımızın geri kalan kısmında iş ve aile yaşantımıza yön vererek ilk atılan temele bağlı olarak inşa edilmektedir.

Beynin sol ve sağ loblarının senkronize çalışmasını sağlayan abaküs programı, 5-12 yaş arası çocukları kapsayan bir sistemdir. 5 yaşında öğrenciler artık rakamları tanıyabilmekte ve okuyabilmektedir. Rakamları tanıyabilen her çocuk bu uygulamaya başlayabilmektedir.

Her bebek düşünme, görme, duyma gibi beyin fonksiyonlarından sorumlu yaklaşık 100 milyar sinir hücresi ile doğar. Hayatın ilerleyen dönemlerinde ise bu doğuştan gelen 100 milyar sinir hücresinin üzerine yenileri üretilmemektedir. Sinir hücreleri sinaps adı verilen küçücük boşluklarla birbirine bağlanırlar ve beynin çeşitli fonksiyonlarını yerine getiren kümeler oluştururlar.

Öğrenme yeteneği 3-10 yaşları arasında en üst seviyelere ulaşır ancak ömür boyu devam eder. İlk 10 yıl boyunca müzik, dil eğitimi, matematik ve diğer ömür boyu sürecek yetenekler öğrenilmektedir.

Jimnastikte 180 dereca ayak açma hareketi 4-8 yaş arasında yapılabilmektedir. 8 yaşından sonra bu hareketi başarmak için çok acı çekilir. İşte bunun gibi bir çocuğa zihinsel gelişimin tohumları 5-12 yaş arası atılmaz ise 12 yaşından sonra öğrenci zihin gelişimi için çok çaba sarf eder.

Bu programı almak için 5-11 yaş uygun bir dönemdir.

CANLI RADYO
FACEBOOK
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 24° 6°