• https://www.facebook.com/D%C4%B0GEM-Dikkat-Geli%C5%9Ftirme-Merkezi-1601328033475032/?ref=ts
  • https://twitter.com/?lang=tr
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret17694
Takvim

Hakkımızda

Gül Tulun, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Farklı illerde İlköğretim okullarında sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra; çocuklardaki algı bozuklukları ve dikkat sorunlarının büyümeye başladığını fark ederek bunun üzerine yapılan çalışmalara yöneldi.

2009 yılında Dikkat Akademi Beşiktaş ve Ataşehir şubelerinde kurucu öğretmen olarak görev aldı. Eğitim merkezinde Psikiyatrist doktorlarla çalışma imkanı buldu ve mental aritmetiğin hiperaktivite, dikkat eksikliği, kısa süreli bellek, öğrenme güçlüğü, disleksi ve üstün zekalı çocuklar üzerindeki etkisini ve gelişimini gözlemledi. Daha sonra JetOku Hızlı Okuma ve Anlama Eğitmenlik eğitimini alarak hızlı okuma uygulayıcısı oldu.

2013 yılında Maltepe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘’Okullar Hayat Bulsun’’ projesi kapsamında Maltepe ilçesindeki devlet okullarında uygulama yaparak öğretmen ve müdürlere Hızlı Okuma programı verdi.

Dr.Berard’ın yetki verdiği Uygulayıcı Eğitmeni ve Berard Metodu Avrupa Temsilcisi Lasse T. Persson’dan Berard AIT eğitimini aldı. ‘’Eğitime göre çocuk değil, Çocuğa göre Eğitim’’ misyonunu benimseyerek Seyhan İdeal Eğitim Merkezi İl temsilciliğinde uzun zaman şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra Digem Dikkat Geliştirme Merkezini kurdu. Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alarak çocukların hayata kazanımlarında destekleyici oldu ve olmaya da devam etmektedir.

Digem Dikkat Geliştirme Merkezinde 3 yaşından itibaren her yaştaki bireylere destek verilmektedir.

 

DR. GUY BERARD  (Berard Ait Kurucusu)

Fransız asıllı Dr. Guy Berard, tıp hayatına cerrah olarak başlamasına karşın daha sonra kulak-burun-boğaz uzmanlığını tercih etti ve bugün dünyada dev bir konsantrasyon yöntemi olarak tanınan yöntemini inşa etmeye başladı. Dr. Berard’ın ilk 5 yıllık çalışmasını takip eden yıllarda yaptığı klinik çalışmalar, denemeler ve tecrübelerden sonra yöntemi bugün, 1960′dan bu yana dünyaya hizmet vermektedir. Uzun yıllar Fransa ile ABD arasında çalışmalarını sürdürürken Autism Resarch Institute başkanı Dr. Bernard Rimland www.autism.com tarafından Berard Yöntemine AİT unvanı verilmiştir. Ondan sonra Berard AİT Yöntemi olarak tanınmıştır. AİT’nin açılımı Auditory Integration Training (İşitsel Algı Yöntemi) demektir.

      

SELVİ BORAZANCI PERSSON  (Türkiye Berard AIT Kurucusu, Sertifika Eğitimcisi)

İsveç’te ’Humanova Europeiska Psykosyntesuniversitet’den aldığı öğrenimle ’Bireysel gelişim’ konulu seminer ve ’workshop’ çalışmaları yaptı ve İletişim konusundaki doktora tezi ile otizm fenomeninin içine girerek özel eğitime başladı. İsveç’teki ‘’Riksföreningen Autism’’ Derneğinde 2 yıl bölge temsilcisi olarak eğitimci ve terapist olarak çalıştı. Türkiye’de Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği olan ODER’in sitesinde ‘İzdüşümü’ köşesinde otizm konusundaki bilgilerini paylaştı.

Eşi Lars Persson ile birlikte 1999 yılında Stokholm, 2003 yılında Kalifornia San Diego’da Berard Metodu’nu kurdu. 2011 yılında Berard Metodu uygulayıcı eğitimine atanan Selvi B. Persson, Dünya’daki 6  Berard  Metodu eğitimcisinden biridir. Türkiye’de Berard Metodu ilk kez Antalya’da 18 Mart 2004 yılında kurulmuş olup öğrencilerin aldığı verim ve başarının diğer şehirlerde de duyulması ile Türkiye’nin bir çok iline yayılmıştır.

LARS BORAZANCI PERSSON, VICE PRESIDENT, INSTRUCTOR

(Dünya Berard AIT Başkan Yardımcısı, Sertifika Eğitimcisi)

Lars B. Persson yaşamının büyük bir kısmını geçirdiği İsveç’te sosyolog ve araştırmacı olarak çalıştı. Berard AIT Metodunu önce Stokholm’de Berard’s Method Instutut’te uygulayan Lars B. Persson, akabinde USA Kaliforniya’da (San Diego) Berard’s Method Institut’u kurdu. Bilimsel çalışmalar ve projelerde yer alan Lars B. Persson 2004 yılından bugüne kadar Türkiye-İsveç ve Amerika arasında çalışmalarını sürdürmekte olup 2014 yılında Berard AIT Metodu’nun Dünya Organizasyon Başkan Yardımcılığına seçilmiştir.

CANLI RADYO
FACEBOOK
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 24° 6°